Učešće DEPT-a na stručnoj ekskurziji mašinstva

Studenti i nastavno osobolje DEPT-a, kao i ostalih studijskih programa mašinstva su posetili gradove Minhen, Štutgart i Bratislavu u okviru petodnevne stručne eksurzije mašinstva od 16.10.2019. do 22.10.2019.

Prvog i drugog dana boravka prisutni su posetili muzej “Mercedes Benz” i kompaniju “STAMA” u Štutgartu. Najveću pažnju u muzeju je privukao prvi motor koji je osmislio Karl Benz, ništa manju pažnju nije privkuao ni  salon gde su bili izloženi eksponati retkih automobila.  Kompanija “STAMA” se bavi proizvodnjom obradnih centara, gde su posetioci imali prilike da se detaljnije upoznaju sa procesom proizvodnje.

U Minhenu studneti i nastavno osoblje su obišli muzej kompanije “BMW”, gde im je bila omogućena probna vožnja pojedinih hibrdnih vozila. Pored toga obišli su i tehnički muzej u kom su imali prilike vide različite eksponate raznih oblasti kao što su: rudarstvo, mašinstvo, energetika i dr

Poslednji dan ekskurzije je bio rezervisan za obilazak kompanije “Volkswagen” sa sedištem u Bratislavi. U samoj fabrici koja broji preko 6.000 zaposlenih, studenti i nastavno osoblje mogli su da vide celokupan proces proizvodnje automobila i da se upoznaju sa nekim od najsavremenijih tehnlogija obrade.

Ove posete, bile su od izuzetnog značaja za studente, jer su imali priliku da vide kako da stečeno teorijsko znanje primene u praksi. Uz stručni deo eksurzije organizovan je i turistički deo gde su se mogle videti razne kulturno-istorijske znamenitosti kao što su: crkve, stare palate, Bavarska državna biblioteka, gradske pivnice, olimpijsko selo i mnoge druge. Cilj ekskurzije bilo je proširivanje stručnog znanja kao i druženje studenata sa profesorima.

Google Photo