Stručna poseta studenata DEPT-a kompaniji Nektar

Studenti 4. godine  Departmana za energetiku i procesnu tehniku  su 7. juna 2019. godine posetili kompaniju Nektar u Bačkoj Palanci.

Nakon dolaska u kompaniju “Nektar”, jednog od najvećih kopmanija u Srbiji u proizvodnji pasterizovanih proizvoda, studenti su započeli obilazak fabrike, praćeni od strane glavnih tehnologa. Studenti su se detaljno upoznali sa razvojnim putem kompanije, distributivnom mrežom, inovacijama, tehnološkim procesom prerade, uslovima u pogledu kvaliteta proizvoda.

Kompanije “Nektar” je započeka sa radom 1998. godine kad proizvedena prva tetra pak proizvodna linija.  Trenutno je lider u proizvodnji voćnih sokova u regionu sa 22% učešća u regionalnom tržištu, zapošljava preko 1300 radnika, a sarađuje diretkno ili indirektno sa više od 10.000 farmera.

Google Photo