Mogućnosti izrade diplomskih i master radova na Tehničkom univerzitetu u Beču

Departman za energetiku i procesnu tehniku će sledeće nedelje u okviru CEEPUS i Erazmus programa mobilnosti posetiti kolege sa Tehničkog univerziteta u Beču.

U toku njihove posete studenti Departmana za energetiku i procesnu tehniku će imati jedinstvenu priliku da čuju predavanja na temu trenutnih istraživanja koja se vode na u okviru Instituta za hemijsko inženjerstvo, Tehničkog univerziteta u Beču ,a u okviru ove istraživačke grupe koja se bavi Mehaničko – procesnim inženjerstvom i tehnologijom čistog vazduha  (Institute of Chemical Engineering, Research Division: Mechanical Process Engineering and Clean Air Technology).

Predavanja će se održati u utorak 18.06.2019 u NISovoj učionici (A20) na Mašinskom institutu sa početkom u 11h.

Nakon predavanja studenti će dobiti informacije o mogućnosti izrade završnih radova u laboratorijama Tehničkog univerziteta u Beču.

Poziv se odnosi na sve zainteresovane studente sa Departmana za energetiku i procesnu tehniku.

Teme predavanja su:

“Experimental investigation of dust deposition within the ductwork of residential ventilation systems”,   Dr Thomas Laminger

“Sustainable Technologies – Life Cycle Assessment in Process Development”, Dipl. Ing Daniel Koch

„Challenges in the characterization and processing of fibers”, BSc Wolfgang Ipsmiller