Poseta kolega sa Tehničkog Univerziteta u Beču DEPT-u

U utorak 18.06.2019. u okviru CEEPUS i Erasmus programa mobilnosti, gosti Departmana za energetiku i procesnu tehniku bili su dr Thomas Laminger, Dipl. Ing. Daniel Koch i BSc Wolfgang Ipsmiller, sa Tehničkog univerziteta u Beču, koji su tom prilikom održali niz predavanja. Teme predavanja su bile:

„Experimental investigation of dust deposition within the ductwork of residential ventilation systems”

„Sustainable Technologies – Life Cycle Assessment in Process Development”

„Challenges in the characterization and processing of fibers”

Studenti i zaposleni na Departmanu za energetiku i procesnu tehniku su mogli da se upoznaju sa aktuelnim istraživanja koja se vrše u okviru istraživačke grupe za Mehaničko – procesno inženjerstvo i tehnologiju čistog vazduha, Instituta za hemijsko inženjerstvo, Tehničkog univerziteta u Beču.

Takođe, studenti su bili u prilici da dobiju informacije o mogućnostima izrade završnih radova  u laboratorijama Tehničkog univerziteta u Beču.