Poseta studenata DEPT-a pivari ,,Carlsberg” u Čelarevu

U okviru nastave na predmetu Industrijski tehnološki procesi, studenti 4. godine studijskog programa Energetika i procesna tehnika posetili su pivaru ,,Carlsberg” u Čelarevu, čime je nastavljena sada već dugogodišnja praksa našeg Departmana da svoje studente upoznaje sa različitim vrstama procesne industrije sa kojima će se sretati u svom budućem radu.

U toku višečasovnog obilaska, studenti su mogli da se upoznaju sa kompletnim proizvodnim pogonom fabrike i da iz prve ruke čuju detalje o procesu proizvodnje piva. Takođe, studenti su bili u prilici da vide kako se znanja koja su stekli na nastavi mogu primeniti u praksi u jednom ozbiljnom proizvodnom pogonu.

Kao i uvek do sada, naši ljubazni domaćini su informisali studente o mogućnostima obavljanja prakse i kao i mogućeg zaposlenja u fabrici, nakon čega je obilaskom muzeja piva u sklopu fabrike, u prijatnoj atmosferi, završena ovogodišnja poseta.