DEPT na prezentaciji studijskog programa u Srednjoj mašinskoj školi u Novom Sadu

U četvrtak 18.04.2024. godine održana je prezentacija studijskog programa Departmana za energetiku i procesnu tehniku u Srednoj mašinskoj školi u Novom Sadu za 120 đaka.  Članovi departmana su se potrudili da zainteresuju srednjoškolce za studijske programe Energetika i procesna tehnika i Čiste energetske tehnologije i da im na najbolji način predstave naučne oblasti kojima se Departman bavi. Kao i prethodnih, i ove godine vladalo je veliko interesovanje maturanata i budućih studenata za studije na DEPT-u kao i za istraživanje u oblasti energetike i procesne tehnike. Pored bližih pojašnjenja o naučnim oblastima kojima se bavi Departman, srednjoškolci su bili zainteresovani i za mogućnost zapošljavanja nakon završenog studijskog programa, mogućnosti sticanja različitih licenci i sertifikata, kao i za opremljenost laboratorija i mogućnost studentskih razmena i odlaska na stučne ekskurzije.

Zahvaljujemo se svim srednjoškolcima na velikoj zainteresovanosti za naš departman i nadamo se da će od školske 2024/2025. godine neki od njih postati studenti studijskih programa Energetika i procesna tehnika i Čiste energetske tehnologije.