Dan otvorenih vrata na Fakultetu tehničkih nauka

Na predstojećem danu otvorenih vrata FTN-a 12.05.2018, još jednu godinu za redom, učešće imaće i Departman za energetiku i procesnu tehniku. Posetioci će tokom ove manifestacije imati prilike da na prezentaciji čuju sve o studijskim programima koje mogu upisati u školskoj 2018/2019. godini ali i način polaganja prijemnog ispita, mogućnosti konkurisanja na više studijskih programa (“TRI ŽELJE”), statistici prethodnih godina i ostalo.

Istog dana u kampusu novosadskog univerziteta organizovan je i X Međunarodni festival nauke i obrazovanja na kojem će štand imati i Departman za energetiku i procesnu tehniku. DEPT će ovom prilikom organizovati radionicu u okviru koje će srednjoškolci, budući brucoši, imati priliku da:

• učestvuju u sprovođenju eksperimenta – Demonstracija rada parne mašine,

• se “upoznaju” sa solarnim kolektorom na vazduh od recikliranih materijala,

• vide različitu mernu opremu u termotehnici.