34. Međunarodni kongres o procesnoj industriji – Procesing ’21

Procesing ’21 je trideset četvrti Međunarodni kongres o procesnoj industriji koji organizuje Društvo za procesnu tehniku, pri SMEITS-u, u saradnji sa Mašinskim fakultetom u Beogradu – Katedrom za procesnu tehniku. Predviđeno je da se 34. Procesing održi 3. i 4. juna 2021, u Novom Sadu, ukoliko to dozvoli zdravstvena situacija u zemlji.

Tematske oblasti

1. Procesne tehnologije
  2. Projektovanje, izgradnja, eksploatacija i održavanje procesnih postrojenja
  3. Osnovne i pomoćne operacije, aparati i mašine u procesnoj industriji
  4. Energija u procesnoj industriji
  5. Inženjerstvo životne sredine i održivi razvoj u procesnoj industriji
  6. Procesi i postrojenja u pripremi i prečišćavanju vode u procesnoj industriji
  7. Sušenje i sušare
  8. Gasna tehnika
  9. Modelovanje i optimizacija procesnih i termoenergetskih postrojenja
  10. Merenja i upravljanje u procesnoj industriji
  11. Menadžment kvaliteta i standardizacija u organizacijama

Po tradiciji, u okviru programa Procesinga ’21 predviđeno je održavanje Okruglog stola iz aktuelnih tema u oblasti procesne tehnike, a ove godine predviđena je tema koja se odnosi na primenu Cirkularne ekonomije u rešavanju problema otpada koji nastaje u različitim oblastima Procesne industrije.

Studenti će moći izlagati svoje radove u posebnoj sesiji i biće proglašen autor najboljeg rada.

Zvanični jezici Procesinga ’21 su engleski i srpski. Poželjno je da radovi budu dostavljeni i izloženi na engleskom jeziku. Simultano prevođenje nije predviđeno.

Datumi i rokovi

• Ceo rad ili samo apstrakt (u zavisnosti od izabranog načina učešća) treba poslati organizatoru na procesing@smeits.rs do 30. marta 2021.
  • Autori će do 10. aprila 2021. biti obavešteni prihvatanju teme.
  • Autori koji učestvuju sa celim radom, dobiće mišljenje recenzenta do 10 maja 2021.
  • Prezentacije radova treba dostaviti najkasnije do 25. maja 2021.