Aleksa Milošević

Aleksa Milošević

Zdravo svima,

Zovem se Aleksa Milošević i završio sam studije mašinstva na Departmanu za energetiku i procesnu tehniku, studijski modul Gasna i naftna tehnika. Mašinstvo me je oduvek interesovalo, još od kada sam ušao na prvi čas Tehničkog u osnovnoj školi. Znao sam da je moj put da budem inženjer, a sa obzirom da mi je tata mašinski inženjer koji je završio isti smer kao i ja, odluku o užem usmerenju pri odabiru smera nije bilo teško doneti jer sam već bio upoznat sa načinom samih studija i širini izbora posla nakon njih.

Trenutno sam zaposlen u kompaniji Dumag, čije je sedište u Austriji sa predstavništvom u Novom Sadu, što je ujedno i moje prvo zaposlenje. Posao sam dobio još za vreme master studija, što dovoljno govori o velikoj potražnji za mašinskim inženjerima na tržištu rada. Kompanija se bavi projektovanjem sistema za sagorevanje nestandardnih tečnih i gasovitih goriva. Znanja stečena na studijama koristim svakodnevno na poslu i zbog izuzetno dobre teorijske potkovanosti nisam imao problem da se kao početnik snađem sa svojim prvim inženjerskim izazovima.

Studiranje na DEPT-u mi je omogućilo i odlazak na ERASMUS+ razmenu studenata u Budimpeštu na fakultet ,,Budapest University of Technology and Economics” u trajanju od jednog semestra. Na razmeni sam imao priliku da upoznam studente iz celog sveta kao i da naučim da se prilagođavam novom i stranom okruženju, usavršavam jezik i stručna znanja kojima se pristupa na malo drugačiji način. Takođe, to je bila dobra prilika da vidim iz drugog ugla da studenti sa DEPT-a ne zaostaju ni malo za evropskim univerzitetima. Naravno, tokom razmene bilo je izazova i problema, ali to su sve sitnice kada se sagleda neprocenjivo iskustvo koje sam stekao za tih pet meseci provedenih u Budimpešti.

Konačno, DEPT nudi kvalitetno obrazovanje, a znanja koja se steknu na fakultetu mogu odmah da se primene u praksi. Srećno svim novim studentima, kojih se nadam da će iz godine u godinu biti sve više.